Bazén s pohyblivým dnem

Vertikálně pohyblivé dno bazénu uspokojí každého majitele rodinného domu toužícím po bazénu. Základním principem je možnost využití jakékoliv hloubky bazénu, od maximální přes polohu „brouzdaliště“ až po uzavřenou plochu.

V poloze brouzdaliště tato technologie zvyšuje bezpečnost a komfort koupání hlavně pro děti popř. tělesně postižené.

V horní poloze dno bazén zakrývá a znemožňuje tak pád a utonutí v bazénu. Zároveň řeší zakrytí bazénu a slouží jako pevná plocha, tím zvyšuje využití daného prostoru (např. zahrady). V případě omezených rozměrů prostoru lze z bazénu vytvořit během pár okamžiků terasu pro posezení s přáteli.

Podstatnou výhodou pohyblivého dna je efektivní filtrace bazénu a údržba. Díky těmto vlastnostem se citelně snižují náklady na provoz bazénu a vrací Vám zpět náklady pořizovací.

Chráněno patentem č.304089 dle ustanovení § 34 odst. 3. zákona č. 527/1990 Sb., o vynálezech a zlepšovacích návrzích.

N

Libovolná hloubka vody

Uzavřená plocha, brouzdaliště nebo plnohodnotný bazén

N

Bezpečnost

Maximálně splňuje bezpečnost proti utonutí

N

Filtrace

Kvalitní a efektivní filtrace, filtrovaná voda se nemíchá s nefiltrovanou

N

Šetrnost

V horní poloze uzavírá hladinu proti odparu vody

N

Využití prostoru

V horní poloze slouží jako pevná plocha s nosností až jedné tuny

N

Tepelné vlastnosti

Termoizolační schopnost zamezuje chladnutí vody a v zimě nezamrzá

N

Čištění

V horní poloze umožňuje pohodlné čištění a údržbu, zamezuje růstu řas

N

Vhodné pro děti

V poloze brouzdaliště je voda efektivně prohřívána sluncem

Skleněné čelo bazénu

Skleněný bazén

Skleněný bazén nebo jeho prosklené části jsou velice moderním prvkem nejen zahradních bazénů. Jelikož jsme bazénovou velmocí, co se týče bazénů na počet obyvatel, tak mnoho majitelů bazénů přemýšlí, jak svůj bazén posunout do jiné kategorie. Majitel nemovitosti na Chorvatském pobřeží nás oslovil se zájmem o prosklené, osm metrů dlouhé čelo bazénu. Polohou vyvýšené terasy s výhledem na moře byla tato realizace velmi lákavá a pochopitelná. Tyto realizace jsou náročné především na kvalitu skla a nerezové konstrukce. Veškerý nerezový materiál musí být v jakosti vhodné pro použití bazénových konstrukcí s případným ohledem na přímořské podmínky. Běžná nerez tyto podmínky bohužel nevydrží. Dále je nutné použít vhodné složení skla s ohledem na statický výpočet kvůli tlaku vody, tepelné roztažnosti a dalším předpokládaným jevům. Na skleněné bazény se musí použít speciální tmely a dodržet přesné technologické postupy, jinak vše skončí nezdarem. Bazén ve fotogalerii funguje bez jediného problému již desátým rokem, ale bohužel nemáme k dispozici fotografie napuštěného bazénu, protože naše práce skončila dříve, než se dům uvedl do provozu. V případě, že přemýšlíte nad skleněným bazénem, tak se na nás neváhejte obrátit, rádi Vám vše vysvětlíme a navrhneme nejlepší možné řešení.

 

Otevírací stěny a stropy

Otevírací stěny a stropy

Otevírací stropy, stěny a další nevšední realizace provádíme nejen na bazénových halách, ale také na střešních terasách nebo restauračních zařízeních, rodinných a firemních sídlech, kde umíme vytvořit vertikálně i horizontálně odjížděcí stěny a propojit v letních dnech interiér s exteriérem. U těchto realizací je kladen maximální důraz na přerušené tepelné mosty a celo nerezovou konstrukci, protože tato technicky náročná díla musí nejen budit exkluzivní dojem, ale musí být i dokonale funkční v kterémkoliv ročním období. Tyto realizece lze provádět v několika stupních různých výbav. V dnešní době se běžně do těchto druhů staveb používají dálková ovládání, fotobuňky zabraňující přiskřípnutí osob, předmětů, domacích mazlíčků atd., senzorická čidla proti nepřízni počasí a další věci dle přání investora. Samozřejmostí je kvalitní zasklení. Pro případ výpadku energie, je každá konstrukce vybavena ručním pohonem. Tento druh konstrukcí je vymyšlen a dotažen do posledního detailu a můžete se spolehnout, že od nás dostanete velice prestižní technické dílo, které si rozhodně nepořídí úplně každý. Fantazii se meze nekladou a jsme připraveni splnit i na první pohled nemyslitelné představy. Mezi naše zákazníky v tomto odvětví patří zejména architekti, projektanti a náročná klientela, která touží svoji nemovitost posunout do zcela jiné dimenze.

V případě, že máte nějakou vizi a nevíte, jak ji uskutečnit, tak se na nás neváhejte obrátit. Možná budete překvapení co vše se dá realizovat.