Střešní světlíky a výstupy na střešní terasy

Střešní světlíky se v posledních letech stávají běžnou součástí rodinných či bytových domů a komerčních objektů. U starších, zejména panelových domů provádíme kompletní výměnu světlíků ve společných prostorách. Tyto světlíky jsou většinou již nevyhovující a často u nich dochází k rosení skel, promrzání, zatékání a dalším nepříjemnostem způsobených hlavně realizací ze sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Výměna probíhá vzhledem k absenci světlíku velice rychle a na obyvatele domu má téměř nulový vliv. Mnoho lidí a mnohdy i z řad odborníků si láme hlavu nad tím, jak je možné, že se u nově postavených či zrekonstruovaných budov rosí skla a po zdech teče voda. V případě světlíků je to způsobeno vždy zateplením budovy, výměnou oken a vstupních dveří. Když se tyto jevy sloučí, vznikne tím velmi kvalitní utěsnění budovy. To má za následek, že je v domě vyšší teplota a s nekvalitním větráním i vyšší vlhkost. Tato vlhkost je teplým vzduchem vynášena vzhůru a sráží se na konstrukci světlíku nebo skle, které mají naopak nízkou teplotu. Je tedy nutné u rekonstrukce domu počítat i s výměnou celého světlíku, který naše společnost dodává v nerezové konstrukci s přerušeným tepelným mostem a kvalitním zasklením. Světlíky staršího data výroby byly řešeny v ocelové konstrukci a ve většině případů zaskleny jednoduchým sklem. Tento stav byl přijatelný v dobách levné energie a nezateplených domů. Společnost REMING realizuje světlíky v nejkvalitnějším provedení s ohledem na naše mnohaleté znalosti v problematice vlhkosti v interiérech.

Nerezová konstrukce je z exteriéru kompletně obložena tvrdým tepelným izolantem. Zasklení je z bezpečnostních dvoj nebo trojskel dle požadavku investora. Skla jsou z venkovní strany mezi sebou a konstrukcí vyplněna speciálním, k tomu určeným tmelem. Tato metoda je mnohonásobně kvalitnější a nesrovnatelná s ocelovou konstrukcí a polykarbonátovým zasklením co do kvality, životnosti, údržby, vzhledu a hlučnosti zejména při dešti.

Pro majitele bytů v posledních patrech realizujeme otvírací světlíky s výstupem na střechu, kde je možné například zbudování terasy a podobně. Tyto světlíky jsou oblíbené hlavně u bytů v zajímavých lokalitách a historických částech měst. Terasa umožní svým majitelům nové možnosti a značně zvýší hodnotu bytu. Pro náročnější klientelu realizujeme nevšední díla jako otevírací střechy, stropy, zajížděcí okna do suterénu a další speciání prvky dle přání investora. Všechny světlíky jsou z bezpečnostního skla proti vniknutí do bytu, rozbití a dalším předvídatelným okolnostem. Ovládání světlíku je vždy elektrické např. vypínačem nebo dálkovým ovládáním. V případě ztráty napětí je možné světlík nebo střechu ovládat ručně. Na přání vybavíme světlík fotobuňkou starající se o automatické uzavření v případě deště a naopak zabrání přiskřípnutí osob nebo domácích zvířat.

Problematika světlíků je poměrně náročná. Aby světlík správně fungoval je nutné dodržovat základní principy, zejména v problematice ohledně tepelných mostů.

Katalog střešních světlíků

Prohlédněte si katalog s příklady realizací a popisem problematiky světlíků.


Navrhneme vám možnosti a odpovíme na všechny otázky.

Řekneme Vám co je špatně a navrhneme řešení.

Vytvoříme vám kvalitní a funkční výstup na střešní terasu.

Řešíme je denně a jejich problematiku dokonale známe.

Známe veškerou problematiku těchto konstrukcí, orosená skla a netěsnosti jsou minulostí.

Kvalita, funkčnost a precizní zpracování je u nás samozřejmostí.


Galerie světlíků

Rozkliknutím obrázku otevřete fotogalerii světlíků a dalších zajímavých konstrukcí.

« z 2 »

Ozvěte se a poradíme vám

Vyslechneme vás, odpovíme na vaše dotazy a navrhneme řešení vaší situace.